Jak powalczyć o zdrową skórę?

medycyna estetycznaNasz naskórek stanowi naturalną ochronę przed licznymi czynnikami środowiskowymi, które mógłby być groźne nie tylko dla naszej skóry, ale i dla naszego całego ustroju. Troska o dobry wygląd skóry musi się opierać o kompleksowe działanie.

Nie wystarczą tylko i wyłącznie licznie reklamowane suplementy, które w zasadzie działają tylko na wyobraźnię klientek. W celu uzyskania pięknej skóry konieczne są konkretne zabiegi kosmetyczne, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii i zdobyczy nauki. Jednym z najlepszych zabiegów jest mikrodermabrazja. Pod tą długą i nieco skomplikowaną nazwą kryje się bardzo skuteczna metoda usuwania zrogowaciałego naskórka.

Najczęściej stosuje się mikrodermabrazję diamentową, która polega na ścieraniu zrogowaciałych keratynocytów z wykorzystaniem głowicy pokrytej pyłem diamentowym. Pozwala to w bardzo prosty i szybki sposób usuwać elementy martwego naskórka, które są przyczyną powstawania mikro zmarszczek, zaskórników, wągrów i innych bardzo niekorzystnie wyglądających skaz na skórze. Więcej na ten temat na stronie NowoMed.pl.